Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Centrum sociálnych služieb v Poprade

Ubytovanie

Prijímatelia sociálnej služby sú umiestňovaní po samom v uvoľnenej obytnej jednotke zodpovedajúcej ich zdravotnému stavu a to buď v zariadení pre seniorov na ul. Komenského  alebo ul. Okružnej. Obytnú jednotku tvorí obytná miestnosť a príslušenstvo obytnej miestnosti. Príslušenstvom obytnej jednotky je predsieň, kuchyňa, WC a kúpeľňa.

Obytnú jednotku na ležiacom oddelení vytvorenom v zariadení na ul. Komenského obývajú dvaja imobilní prijímatelia sociálnych služieb, ktorí majú nepriaznivý zdravotný stav, v dôsledku ktorého potrebujú pomoc inej osoby na zabezpečenie nevyhnutných životných úkonov a sú spravidla odkázaní na pobyt na lôžku, alebo pri úplnej bezvládnosti. V obidvoch budovách ZpS sú vybudované bezbariérové kúpeľne pre imobilných prijímateľov sociálnych služieb.

Pridelená obytná jednotka pre prijímateľa sociálnej služby v ZpS nie je nájomným bytom a z prevádzkových dôvodov alebo z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu prijímateľa, môže byť prijímateľ presťahovaný na inú pre neho vhodnú obytnú jednotku, prípadne obytnú miestnosť v rámci obidvoch budov ZpS. 

Ubytovanie je prispôsobené potrebám prijímateľov sociálnych služieb, ktoré sú vybavené základným vybavením: polohovateľné lôžko, stôl, stoličky, skriňa, svietidlo, záclona. Rovnako aj príslušenstvo obytnej miestnosti je vybavené najmä: svietidlo, kuchynská linka, elektrická varná doska, záclona, potravinová skrinka, zrkadlo, umývadlo, záchodová misa, sprchovací kút alebo kúpacia vaňa. Ostatné vybavenie akými sú elektrické spotrebiče podľa vlastného zabezpečenia a potreby si prijímateľ donesie pri nástupe, musia byť zaevidované a hradí si ich prijímateľ za každý elektrospotrebič jednotlivo v zmysle platného VZN Mesta Poprad č. 5/2010.

Prijímateľ sociálnych služieb si môže do ZpS presťahovať len bytové doplnky v čistom stave po dohode s vedením CSS. Náklady s presťahovaním si hradí obyvateľ sám z vlastných prostriedkov. V obytnej jednotke sa nesmú vykonávať akékoľvek stavebné úpravy bez písomného súhlasu riaditeľa a to ani na vlastné náklady.  
 


 

dnes je: 17.10.2019

meniny má: Hedviga

podrobný kalendár


upresniť
webygroup


1282243

Úvodná stránka